איך לבחור יועץ משכנתא – כך תבטיחו משכנתה בתנאים טובים יותר

משכנתא היא בדרך כלל ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו ויש לה השלכות כלכליות על חייכם וחיי משפחתם.

לכן לא מפתיע שרוב נוטלי המשכנתאות היום פונים לגורם מקצועי כגון יועץ משכנתא על מנת שילווה אותם בתהליך.

אך מה בכלל תפקידו של יועץ המשכנתא, האם לא עדיף את היועץ של הבנק?

מה צריך לשאול יועץ משכנתאות?

כמה זה הולך לעלות?

והשאלה המרכזית – איך לבחור יועץ משכנתא אמין ומקצועי שישיג לנו את תנאי ההלוואה הטובים ביותר? 

במאמר שלפניכם, נענה על כל השאלות החשובות הללו ונשתף מידע שכדאי לקרוא לפני שאתם פונים ליועץ ומתחילים בתהליך משכנתא.

איך לבחור יועץ משכנתא

 

בישראל, ישנם למעלה ממיליון משפחות המשלמות משכנתא מידי חודש. משכנתא ממוצעת חדשה בישראל עומדת על סך של 1,000,000 שקלים. השינויים בריביות בשנה האחרונה ייקרו את החזרי המשכנתא החודשיים של הלווים בכ- 800-1,500₪ בחודש, תלוי במסלול שלקחתם, גובה ההלוואה וכו' (מקור: BizPortal)

אין ספק שנטילת משכנתא היא אחת ההחלטות המשמעותיות של משק בית ממוצע וברוב המוחלט של האנשים, משכנתא תהווה ההלוואה הגדולה ביותר שהם אי פעם יצטרכו.

לכן אין זה מפתיע, ישראלים רבים מעדיפים לשים את מבטחם באיש מקצוע כמו יועץ משכנתאות. יועץ, אשר יסייע להם להרכיב תמהיל משכנתא עם תנאי הלוואה מיטביים בהתאם לכושר השתכרותם ונסיבות חייהם.

 

האם כדאי לקחת יועץ משכנתא?

ישנם סיבות רבות למה חשוב והכרחי לקחת יועץ משכנתא. הסיבה המרכזית היא היכולת של יועץ משכנתא לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת ונכונה ולנווט אתכם בעולם המורכב והסבוך שנקרא משכנתא בו כל פנייה או סטייה קטנה, יש לה משמעות של עשרות אלפי שקלים ואף יותר.

בלי להבין לעומק את התהליכים הפיננסיים, המושגים הכלכליים והמשפטיים והיכרות עם המוצרים השונים המוצעים לכם, קשה עד כמעט בלי אפשרי לקבל החלטות נכונות. 

יועץ המשכנתא בוחן לעומק את התיק האישי שלכם (משכורות, נכסים, כמה הון עצמי יש לכם ועוד) ואת המסלולים והאופציות שמציעים הבנקים וחברות המימון וכך יכול להרכיב עבורכם את המסלול הנכון והמתאים ביותר עבורכם.

לכן, השאלה איך לבחור יועץ משכנתא היא כה חשובה ובעלת השפעה פיננסית על כלכלת משק ביתכם.

 

מה התפקיד של יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות הוא אדם בעל ידע וניסיון בתחום הפיננסים בכלל ובמשכנתאות בפרט ותפקידו ללוות לוקחי משכנתא אל מול גופי הבנקים וחברות המימון, מהשלב הראשוני של תכנון העסקה והיתכנותה ועד להעברת סכום הכסף.

יועץ המשכנתא מעורב בכל השלבים בתהליך המשכנתא החל מאיסוף הנתונים של העסקה והבנה של קשיים ומהמורות שעלולות לצוץ בדרך ועד בניית תכנית מימון ותמהיל נכון וליווי של נוטלי המשכנתא עד לביצוע וקבל הכסף.

תהליך לקיחת משכנתא עם יועץ

 

איך לבחור יועץ משכנתא?

כפי שהסברנו, חשיבותו של יועץ המשכנתאות היא גבוהה ויכולה לסייע רבות להרכבת תנאי הלוואה טובים יותר עבורכם. הנה 4 טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור יועץ משכנתא מקצוען:

 

1. זמינות יועץ המשכנתא

כל מי שלקח אי פעם משכנתא יודע שמדובר בתהליך המשלב התנהלות עם גורמים רבים, המון בירוקרטיה ולעיתים חוסר בהירות היכול לגרום להמון לחצים, מתח נפשי וחוסר שינה. דבר זה נכון במיוחד כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים ובהחלטות כלכליות שישפיעו על חייכם להמון שנים קדימה.

לכן כאשר בוחרים יועץ משכנתא חשוב מאוד לוודא מהי הזמינות שלו אליכם ומהם דרכי יצירת הקשר שהוא מציע.

 • האם יש לכם את המספר האישי של הנייד שלו?
 • האם הוא עונה גם בשעות הערב?
 • באופן כללי יש לבדוק כיצד היחס והחיבור בינכם לבין היועץ כדי שתרגישו כמה שיותר נוח בתהליך מולו.

 

2. השוואת שירותים

תהליך לקיחת המשכנתא הוא תהליך המורכב משלבים רבים כגון:

 • איפיון פיננסי ובניית תמהיל מותאם
 • איסוף נתונים והגשת בקשה
 • משא ומתן מול הבנקים וביצוע מכרז ריביות, כדי להביא להפחתתן
 • ליווי בשלב הביטחונות עד קבלת הכסף
 • ועוד

לכן חשוב מאוד שתבררו מול יועץ המשכנתא מה השירותים הכלולים שהוא מציע ועד איזה שלב בתהליך אתם מקבלים את הליווי שלו, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת מול הצעות שונות שקיבלתם ולהשוות.

 

3. מומחיות יועץ המשכנתא

בדיוק כמו שלא תלכו לעו"ד פלילי כדי שיכין לכם חוזה מסחרי, כך גם במשכנתא יש לוודא שליועץ המשכנתא שלכם היכרות ומומחיות עם המקרה הספציפי שלכם.

ישנם המון סוגי משכנתאות הדורשים התמחות ספציפית והכרה של המטריה כדי לתת את השירות הטוב ביותר, כך לדוג' יש משכנתה הפוכה, משכנתאות למסורבי בנקים ומשכנתאות לעסקים וכל אחת מהם מהווה עולם שלם שדורש ידע והתמקצעות במונחים והמוצרים המוצעים.

לכן לפני שמתקדמים בתהליך וודאו עם היועץ שיש לו את הידע הנדרש כדי לתת לכם את הייעוץ הטוב ביותר. בקרו באתר שלו או בדף הפייסבוק כדי לראות את המידע והתכנים שהוא מציג, כדי ללמוד את מקצועיותו.

 

4. ניסיון וותק של יועץ המשכנתה

תחום המשכנתא אינו מוסדר רגולטורית ואפשר להגיד אפילו תחום פרוץ. למעשה כל אדם שחפצה נפשו יכול להחליט מחר בבוקר שהוא הופך להיות יועץ משכנתאות ללא צורך בקבלת רישיון או הסמכה כלשהי.

לכן אנו ממליצים לוודא ש:

 • יועץ המשכנתאות שאיתו אתם עובדים, הוא בעל ניסיון מספק והבנה פיננסית ומשפטית של תחום המשכנתא.
 • מכיר את כל המוצרים השונים המוצעים כדי שיידע לבחור בשבילכם את המסלול הטוב ביותר.
 • עבד בתור עובד בנק בתחום המשכנתאות.
 • חבר בהתאחדות יועצי המשכנתא – ניתן לבדוק זאת כאן.

אלו הם בהחלט פרמטרים שיש לקחת בחשבון לפני שמתקדמים עם תהליך הייעוץ.

טיפים לבחירת יועץ משכנתא

אולי יעניין אותך: מה זה משכנתא הפוכה ולמה היא מותאמת רק לבני 60+?

 

מה ההבדל בין יועץ משכנתא חיצוני לזה של הבנק?

ראשית נחדד את ההגדרות, יועץ משכנתא בבנק הוא כלל לא יועץ משכנתא, תפקידו הוא בנקאי משכנתאות והמטרה שלו היא למכור לכם משכנתא.

האינטרס הראשון שעומד בפני עיניו הוא עמידה ביעדי הבנק והגדלת הרווח הבנקאי (גובה הריבית ורווח הבנק) כמה שיותר. בנוסף חשוב לזכור, גם אם אותו הבנקאי היה מאוד רוצה לעזור לכם (נניח אפילו שהוא חבר קרוב או בן משפחה), מבלי לבצע איפיון פיננסי מלא שלכם ושל העסקה והיכרות עם כל הנתונים, אין לו מספיק כלים וידע כדי לתת לך משכנתא מותאמת אישית. הוא הרי לא יכול לבדוק את תנאי ההלוואה שיתן לכם בנק או חברת מימון מתחרה.

בניגוד לבנקאי תפקידו של יועץ משכנתאות הוא אחד, לייצג רק אתכם כדי להשיג לכם את המשכנתא הטובה ביותר שתתאים ליכולת שלכם ולסוג העסקה אותה אתם מבצעים.

 

אל תקלו ראש בבחירת יועץ משכנתא

כפי שאתם מבינים תהליך לקיחת משכנתא, אם לדיור ואם משכנתא הפוכה כרוך בהבנה וידע רב. הגשת בקשה בצורה לא נכונה או פזיזה עלולה לגרום לכם לשלם "קנס" יקר שעלול להגיע לעשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים.

לכן אם אתם זקוקים למשכנתא ומרגישים מבולבלים, לא בטוחים מה מגיע לכם ואיך כדאי לכם לפעול, אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטי קשר בטופס מטה או בכפתור הוואצפ מימין למטה או בטלפון 079-5805672. אנו בבית למשכנתא הפוכה, נדאג לחזור אליכם בהקדם האפשרי ולעזור לכם לקבל את כל ההחלטות הנכונות בדרך למשכנתא בטוחה.

מקורות שהוזכרו במאמר – 

שאלות נפוצות על בחירת יועץ משכנתא

מחיר יועץ משכנתא משתנה מיועץ ליועץ ותלויה בפרטי התיק ומורכבותו. טווח מחירים לתיק סטנדרטי בדרך כלל ינוע בטווח של בין 6000 ₪ – 8000 ₪. עלות ייעוץ משכנתא של תיק מורכב יכולה להתחיל מ- 10,000 ₪ ועד 20,000 ₪ ויותר.

אין תשובה חד משמעית ולכל אחד יש את היתרונות שלו, כך לדוג' עם יועץ פרטי סביר שתקבלו יחס אישי, יכולת תקשורת טובה יותר, ובאופן כללי ניתן לומר כי עלויות יועץ פרטי בדרך כלל נמוכות יחסית אל מול חברה.

מצד שני בחברת משכנתאות בדרך כלל תוכלו להיות יותר רגועים שיש להם את הניסיון והידע המקצועי לעומת יועץ שיכול להיות שרק עכשיו יצא לשוק אחרי. כמו כן לא פעם חברה למשכנתאות תדע להציע לכם שירותים נוספים משלימים כמו כלכלת המשפחה או ייעוץ עסקי.

כאשר אתם יוצרים קשר עם יועץ משכנתא, חשוב קודם כל לשטוח לפרטים את כל הסיפור והנתונים שלכם. לפעמים דברים נראים לכם לא רלוונטיים אך לאיש מקצוע יהוו נתונים חשובים שיעזרו לו להבים את התמונה המלאה, בנוסף חשוב לשאול על הניסיון של היועץ והתמחות שלו במקרים דומים.

ישראל עמרני - יועץ משכנתאות

ישראל עמרני - יועץ משכנתאות

על הכותב: ישראל עמרני הוא יועץ משכנתאות בעל ניסיון של שנים רבות בתחום הפתרונות הפיננסים ומתן הלוואות לגיל השלישי. שקיפות, אמינות ומקצועיות הן הערכים המובילים אותו במתן שירות ללקוחות.

תוכן עניינים

לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות חייגו עכשיו

ישראל עמרני - יועץ משכנתאות

אפשר גם להשאיר פרטים כדי שנחזור אליכם:

לקוחות ממליצים עלינו

רוצה לשמוע עוד ולבדוק האם משכנתא הפוכה מתאימה לך?

מלא\י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר כדי להתחיל

favicon הבית למשכנתא הפוכה
פתיחת שיחה עם נציג
לשיחת ייעוץ לחצו כאן
הייי
כיצד נוכל לעזור לך?
לייעוץ חייגו