משכנתא הפוכה כלל – פתרון מימון לגיל הזהב

בעמוד זה תוכלו למצוא את כל מה שעליכם לדעת על משכנתא הפוכה של כלל ביטוח ופיננסים. נפרט בין היתר מהי בכלל משכנתא הפוכה ומטרותיה, מהם התנאים בהלוואה וכיצד לבדוק האם אתם יכולים להגיש בקשה לפי תנאי הזכאות של כלל. כמו כן נסביר על המסלולים השונים והריביות שחברת כלל מציעה, מה כולל התהליך של לקיחת משכנתה הפוכה, מהן העלויות הנוספות ומתי היא מסתיימת.

 

כלל משכנתא הפוכה

כלל ביטוח ופיננסים היא בין החברות הראשונות בשוק שיצאו עם מוצר המשכנתא ההפוכה והצליחו לרכוש בו ניסיון ומומחיות רבה והבנה עמוקה של צרכי השוק והלקוחות.

בדומה לשאר החברות בשוק, כלל מציעה ללווים בני 55+ אשר בבעלותם דירה, אפשרות לקבל משכנתא הפוכה, על ידי שימוש בדירה כבטוחה ורישום שעבוד על הדירה.
כלל מציעה תנאים ומסלולים שונים ומגוונים המתאימים לבני הגיל השלישי אשר נועדו לפתור בעיות וצרכים המאפיינים אוכלוסייה זאת. למשל, פטור מדרישה לביטוח חיים או צורך להציג תלושים והכנסות להוכחת הכנסה קבועה.

 

תנאים לזכאות למשכנתה הפוכה בכלל

על מנת להיות זכאים לבקשת משכנתא הפוכה בחברת כלל, ישנם 2 תנאי סף מינימליים והכרחיים:

 • משכנתא הפוכה מוצעת לבני 60 ומעלה –  תנאי זה הוא תנאי בסיסי ולא ניתן להגיש בכלל בקשה למשכנתא ללא התקיימותו. חשוב לציין שבמקרה של זוג לווים לא מספיק שרק אחד מבני הזוג יהיה מעל גיל 55 אלא על הצעיר מבני הזוג להיות גם הוא מעל גיל 55.
 • בעלות על נכס מקרקעין – תנאי נוסף הכרחי הוא בית בבעלותכם המלאה אשר ישמש כבטוחה להלוואה. רישום הבית צריך להיות מוסדר ונכון למועד כתיבת שורות אלו, השווי המינימלי של הבית צריך להיות מעל מיליון ₪.משכנתא הפוכה כלל
 • דירוג אשראי – תנאי נוסף, אך לא מוחלט, הוא דירוג אשראי נקי. כלומר במידה ודירוג האשראי שלכם "בעייתי", כגון שיקים חוזרים, הוראות קבע שחזרו או פיגורים בהלוואות, הסיכוי שלכם לקבל אישור (ללא הסבר הגיוני ומניח את הדעת שירצה את ועדת האשראי של חברת הביטוח) יורד דרסטית.

 

הסיבות והמטרות ללקיחת משכנתא הפוכה בכלל ביטוח

בניגוד למשכנתא לדיור שאותה מבקשים מהבנק לטובת רכישת דירה או נכס אחר, משכנתא הפוכה בהגדרתה היא הלוואה לכל מטרה. כלומר, אין לה מטרה אחת ספציפית אלא כמעט כל מטרה או צורך שבגינו אתם זקוקים לסכום הכסף.

עם זאת יש מספר מטרות נפוצות שמוצר זה מציע להם פתרון מותאם החל מכיסוי הלוואות וחובות שמקשות על ההחזר החודשי, תשלום על שיפוץ הבית או התאמה והנגשה לנכים, עזרה לילדים לרכישת דירה ועוד. ניתן גם להשתמש בכסף עבור תשלום לדיור מוגן, הוצאות רפואיות ואפילו מימון של טיול משפחתי מסביב לעולם.

מה הסכום שכלל מציעה במשכנתא הפוכה

סכום המשכנתה הפוכה בכלל נגזר מטבלה הנקראת טבלת אחוזי מימון. הטבלה בוחנת מהו אחוז המימון אותו תוכלו לקבל בהתאם לשני הקריטריונים שציינו למעלה – גיל הלווה ושווי הנכס.

 • ככל והלווה מבוגר יותר וככל ששווי הנכס גבוה יותר כך אחוז המימון שתוכלו לקבל גדל.
 • כיום, בכלל אחוז המימון מתחיל ב- 15% לבני 60 ומעלה ועד 50% ככל שהגיל עולה.
 • יש לציין כי בכלל קיים גם סכום ההלוואה מינימלי להגשת הבקשה אשר עומד היום על 250,000 ₪.
משכנתא הפוכה כלל
טבלת אחוזי מימון למשכנתא הפוכה בכלל – נכון לתאריך 28.12.2022

 

מסלולים להחזרת המשכנתא בכלל ביטוח

כלל מציעה מספר אפשרויות החזר שונות לכספי ההלוואה:

 • מסלול לא משלם – מסלול זה למעשה מאפשר לכם לקבל הלוואה ללא החזר חודשי. במסלול זה החזר הריבית והקרן נדחים עד למועד פירעון ההלוואה. חשוב לזכור כי דחייה של הקרן והריבית גורמות לכך שהריבית נצברת וגודלת ומתווספת לסכום הקרן הראשוני, לאורך הזמן.
 • מסלול משלם חלקי – מסלול זה הוא מסלול ביניים בין האפשרויות ומציע החזר חודשי של הריבית בלבד וכך מפחית משמעותית את ההחזר החודשי. במסלול זה הקרן החודשית לא גדלה במהלך הזמן אך גם לא יורדת. לכן במועד הפירעון סכום הקרן שנחזיר יהיה זהה לסכום ההתחלתי (בתנאי שהקרן לא צמודה למדד המחירים לצרכן או מדד אחר).
 • מסלול משלם: מסלול זה הוא המסלול "הרגיל",  כמו כל הלוואה רגילה. כלומר, אתם משלמים חודש בחודשו את ההחזר החודשי עד לסיום ההלוואה.

חשוב לזכור שלכל מסלול החזר יש את היתרונות והחסרונות שלו ובחירה של המסלול הנכון חייבת להיעשות לאחר אבחון ושיקלול של האופציות ובחירה במסלול הנכון ביותר בהתאם למצבכם הפיננסי ולצורך הדרוש.

קשור: גם למשכנתא הפוכה יש חסרונות – כך מתמודדים איתם

 

תהליך ושלבי קבלת המשכנתא ההפוכה בכלל

תהליך קבלת משכנתא הפוכה בכלל ביטוח בדרך כלל עובד כך:

 1. שלב ראשון והחשוב מכל הוא אבחון פיננסי של הצורך שלכם ובדיקה האם זה הפתרון האופטימלי בשבילכם.
 2. שלב שני הוא איסוף כל המסמכים הדרושים, הכנת בקשת המשכנתא ושליחה לחברת כלל ביטוח להמשך תהליך.
 3. כלל ביטוח תבחן את המסמכים שהתקבלו ותוודא שהכול תקין וכן שאתם עומדים בקריטריונים לקבלת ההלוואה. במידה והכל תקין תאושר ההלוואה באופן עקרוני (בכפוף לעמידה בתנאים נוספים).
 4. לאחר אישור ההלוואה יתבצע תהליך שמאות לנכס לקביעת השווי וכן בחינת הנכס משפטית ורישומית.
 5. שלב אחרון הוא חתימה על מסמכי ההלוואה בפני עו"ד מטעמכם וביצוע ההלוואה לאחר בדיקת המסמכים ורישום הביטחונות.

 

מתי מחזירים את הכסף?

המשכנתא ההפוכה מועמדת לפירעון ב-3 מקרים:

 • בכל עת – כלומר תוכלו לבחור לשיקולכם מתי תרצו לפרוע את ההלוואה ולהחזר את הכסף ללא עמלת פירעון מוקדם או קנסות (בכפוף לסכום פירעון מינימלי).
 • מכירת הבית – במידה והחלטתם למכור את הבית תידרשו לפרוע את ההלוואה.
 • מועד פטירת אחרון הלווים – המשכנתא ההפוכה ניתנת ללא הגבלת זמן ומועד פירעון ההלוואה במידה ובחרתם לא לפרוע לפני, הוא בפטירת אחרון הלווים. במקרה זה יינתן ליורשים 12 חודשים לפרוע את ההלוואה על ידי מכירת הבית או פירעון ממקורות כספיים אחרים.

 

לא בטוחים האם משכנתה הפוכה של כלל מתאימה לכם?

הבית למשכנתא הפוכה מתמחה במתן פתרונות מימון לבני גיל ה55+ ועובד בשיתוף פעולה מול כל כל הבנקים הגדולים וחברות הביטוח בשוק.
במידה ונראה לכם כי משכנתה הפוכה היא פתרון שיכול להתאים לכם או שאתם מעוניינים לקבל מידע נוסף והכוונה, אנו נשמח לעזור ולייעץ. יחד נתאים לכם משכנתא תפורה בדיוק למידות והצרכים שלכם ושל משפחתכם. חייגו עכשיו 079-5805672 או השאירו פרטים בטופס למטה.

שאלות נפוצות על כלל משכנתא הפוכה

כן , ניתן להשכיר את הבית לאחר קבלת משכנתא הפוכה, אך יש לעדכן את כלל בכך.

 

האם ילדיי צריכים להיות ערבים למשכנתא ההפוכה ?
אין דרישה לערבות של הילדים אך כן חשוב לציין שהילדים יחתמו על כך שהם מודעים להליך. בכל אופן מומלץ במשכנתא הפוכה תמיד להתייעץ ולערב את הילדים לאור טיב ההלוואה.

כן, ההוצאות העיקריות בתהליך הן: שמאות לנכס המשועבד, עו"ד המלווה אתכם בחתימת המסמכים, פוליסת ביטוח מבנה וכן עלות דמי פתיחת תיק.

כן. תמיד אפשר למכור את נכס המקרקעין ולהחזיר את החוב ללא קנסות או עמלות, מתוך כספי המכירה.

 

תוכן עניינים

לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות חייגו עכשיו
ישראל עמרני - יועץ משכנתאות
אפשר גם להשאיר פרטים כדי שנחזור אליכם:

לקוחות ממליצים עלינו

מידע נוסף שאולי יעניין אותך

רוצה לשמוע עוד ולבדוק האם משכנתא הפוכה מתאימה לך?

מלא\י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר כדי להתחיל

favicon הבית למשכנתא הפוכה
פתיחת שיחה עם נציג
לשיחת ייעוץ לחצו כאן
הייי
כיצד נוכל לעזור לך?
לייעוץ חייגו