מחשבון משכנתא הפוכה

מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה או בשמותיה הנוספים, (משכנתא פנסיונית ומשכנתא לגיל הזהב), היא הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד נכס קיים המיועדת לבני 60+ בלבד. מטרותיה הנפוצות הן בין היתר עזרה לילדים לרכישת דירה, מימון הוצאות חד פעמיות (כמו הוצאות רפואיות או אירוע משפחתי) ומעבר לדיור מוגן. כמו כן אפשר גם לקחת אותה לצורך קבלת קצבה חודשית קבועה לצורך מימון ההוצאות השוטפות ושמירה על רמת חיים נאותה לאחר היציאה לפנסיה.

בעזרת מחשבון משכנתא הפוכה שלנו, תוכלו לקבל מושג ממשי כמה כסף תוכלו לקבל במסגרת ההלוואה הזו.

 

האם משתלם לקחת משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה כמו כל הלוואה אחרת, באה לענות על צורך של הלווה לפתרון מסוים. כאשר לוקחים הלוואה יש לוודא שמבינים את התנאים שלה ואת יכולת ההחזר שלכם.

משכנתא הפוכה יכולה להיות פתרון פיננסי עדיף במקרים רבים ולפעמים אף הפתרון היחידי ללווים מסוימים שבשל גילם והכנסתם אינם יכולים לקבל הלוואה במקומות אחרים. בנוסף, לאור העובדה שמשכנתא הפוכה היא הלוואה הניתנת כנגד שיעבוד נכס, תנאי הריבית שלה אטרקטיביים מאוד אל מול החלופות הקיימות בשוק של הלוואות מסחריות או חוץ בנקאיות. 

 

מחשבון משכנתא הפוכה איך זה עובד?

מחשבון משכנתא הפוכה מתבסס על 2 ערכים – גיל הלווה ושווי הבית המוערך. כל שתצטרכו לעשות, כדי לדעת מה סכום ההלוואה שתוכלו לקבל הוא להזין 2 פרמטרים אלו והמחשבון יתן לכם את סכום ההלוואה המקסימלי שתוכלו לקבל.

Reverse Mortgage Calculator

מחשבון משכנתא הפוכה


*סכום ההלוואה עשוי להשתנות בהתאם לגוף המממן ואופי העסקה

רוצה להתחיל בתהליך? השאר\י לנו פרטים כאן, ונציגנו יחזור אליך בהקדם

יתרונות משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא מוצר פיננסי שפותח ומותאם במיוחד להוות סל פתרונות לבני הגיל השלישי ולכן קיימים לה יתרונות רבים אל מול פתרונות הלוואה אחרים. חלק מהיתרונות האלו שניתן לציין הם:

  • הלוואה ללא הגבלת תקופת זמן
  • תהליך מהיר אל מול קבלת סכום כסף גבוה
  • ללא רכישת פוליסת ביטוח חיים
  • ריביות אטרקטיביות
  • כל מטרה שתבחרו

אולי יעניין אותך: ההסבר המלא על משכנתה הפוכה והתהליך לקבלתה

 

איך מחזירים את ההלוואה

את המשכנתא ההפוכה ניתן להחזיר במספר מסלולים שונים כאשר לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות ויש להתאימו לצורך הספציפי שלכם (משתנה מעט מחברה לחברה) –

  1. החזר חודשי קבוע או גמיש – במסלול זה בדומה להלוואה רגילה אתם מחזירים כל חודש החזר חודשי קבוע או גמיש של קרן ההלוואה בתוספת הריבית.
  2. החזר חלקי – במסלול זה את מחזירים כל חודש החזר חודשי של הריבית בלבד. מה שהופך את ההחזר לנמוך משמעותי ביחד למסלול הקודם, אך מה שאומר גם שהקרן שלכם נשארת זהה לאורך כל ההלוואה. כלומר אם לקחתם 200,000 ₪, בסוף התקופה תצטרכו להחזיר 200,000 ₪.
  3. ללא החזר חודשי – מסלול זה הוא מסלול ייחודי למשכנתא הפוכה ובו אין כלל החזר חודשי לאורך כל תקופת ההלוואה ואף ניתן לקבל קצבה חודשית קבועה על חשבון ההלוואה. עם זאת, מסלול זה הוא גם המורכב ביותר שכן הריבית שלא משולמת (הריבית הנדחית) מתווספת לקרן ההתחלתית ומגדילה אותה מחודש לחודש. כלומר מנפח את הסכום מחודש לחודש ויוצר אפקט של ריבית דריבית.

 

מה שיעור הריבית על ההלוואה?

טווח הריביות של משכנתא הפוכה תלוי במספר גורמים המשפיעים על גובה הריבית כגון מטרת ההלוואה, הנכס המשועבד, מסלולי הריבית, החברה ממנה לוקחים את ההלוואה ועוד פרמטרים שונים. ניתן לומר כי טווח הריביות הממוצע היום של משכנתא הפוכה במסלול הפריים עומד על כ – P+ 3%-4%.

*השימוש במחשבון משכנתא הפוכה הינו באחריות הגולש/ת בלבד. הנתונים שיוצגו הם אינדיקציה בלבד המבוססת על המידע המפורסם מאת החברות, ולא התחייבות להשגת הסכומים המוצגים. על מנת לקבל תוצאה ברורה ומדויקת יש לפנות אלינו לייעוץ מלא שיתבסס על בחינת כלל הנתונים ונסיבות התיק האישי שלכם.

מחשבון משכנתא הפוכה

תוכן עניינים

לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות חייגו עכשיו
ישראל עמרני - יועץ משכנתאות
אפשר גם להשאיר פרטים כדי שנחזור אליכם:

לקוחות ממליצים עלינו

מידע נוסף שאולי יעניין אותך

רוצה לשמוע עוד ולבדוק האם משכנתא הפוכה מתאימה לך?

מלא\י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר כדי להתחיל

favicon הבית למשכנתא הפוכה
לייעוץ חייגו